Najlepsze Przedszkole Wrocław to Fikoland.
Fikoland organizuje Urodziny dla dzieci Wrocław, oraz posiada własną Sala Zabaw Wrocław.
Strony dla przedszkoli: strony internetowe dla przedszkoli Webla
girl

Oferta przedszkola

Przedszkole Fikoland we Wrocławiu rozpoczęło swoją działalność w październiku 2010 roku. Jest to nowa placówka niepubliczna dla dzieci od 3 do 6 lat, (również w grupie „zerówkowej”).

Przedszkole Fikoland jest czynne od 7.00 do 17.00.

Przedszkole Fikoland realizuje cele i zadania dydaktyczno - wychowawcze i opiekuńcze określone przez MEN. Jesteśmy wpisani do ewidencji szkół i placówek oświatowych pod nr 106/2010.
Dzieci realizują podstawę programową w dwóch grupach wiekowych: 3-4 latków oraz 5-6 latków.
O przyjęciu dziecka decyduje kolejność składania zgłoszeń.

„Fikoland to nie tylko przedszkole!" Na terenie lokalu znajduje się także nowa Sala Zabaw, z której Państwa pociechy mogą korzystać i świetnie się bawić w czasie swojego pobytu w naszym Przedszkolu.

Ponieważ wiemy jak ważne jest rozwijanie w dzieciach pasji i zainteresowań oraz ich prawidłowy rozwój, proponujemy także różnego rodzaju warsztaty i zajęcia dodatkowe:

 

 • zajęcia z algorytmiki z trzema rodzajami robotów:

Milusińscy nie zdają sobie z tego sprawy, ale my, dorośli, wiemy jak ważne jest doświadczenie w poznawaniu nowych rzeczy. Już Konfucjusz przedstawił prosty klucz do zdobywania wiedzy: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Blue Boty, wyglądem przypominające prawdziwe owady, to doskonała pomoc w przygotowaniu młodych umysłów do nauki programowania, ponieważ robot potrafi poruszać się tylko wtedy, kiedy samodzielnie go zaprogramujemy i wydamy mu komendę. Wyposażony jest w przyciski, które ułatwiają dzieciom to zadanie. Pomagają im również w nauce logicznego i matematycznego myślenia (np. „Ile ruchów do przodu potrzebuje Bee-bot, aby dotrzeć do domu omijając wodę i trawnik?”). Dzięki Blue-botom dzieci rozwijają orientację kierunkową na płaszczyźnie, motorykę małą i koncentrację uwagi, a także uczą się współpracować w grupie. Roboty-pszczoły skonstruowane są w taki sposób, aby uczyły dzieci poprzez zabawę.

Super DOC o wielkich, błyszczących oczach wprowadzi dzieci w podstawy programowania — kreatywnie, stopniowo i poprzez zabawę. Posiada dwa tryby zabawy. W pierwszym trybie robota można programować swobodnie lub przy użyciu kart sugerujących proste powiązania logiczne, zapewniających świetną, wciągającą zabawę dla dwójki graczy. W drugim trybie robot może odgrywać cztery różne postaci. Robota można ubierać w kartonowe kostiumy, zamieniając go w smoka, czarodzieja, wróżkę lub rycerza. Każda z tych postaci ma odrębną osobowość i misję do wykonania.

Robot Botley może być zaprogramowany do wykonywania szeregu czynności takich jak: krok do przodu, krok do tyłu, skręć w lewo, skręć w prawo, wykryj obiekt, unikaj obiektu, wydaj dźwięk, pętla (powtórz polecenie lub sekwencję poleceń. Dołączone karty kodowania umożliwiają zwizualizowanie i zaplanowanie trasy Botleya przed zaprogramowaniem, a przy tym sprawiają, że robot nie wymaga smarfona ani tabletu. Po zaprogramowaniu Botleya wystarczy nacisnąć przycisk i obserwować, jak się porusza!

 •  „Dzieci, które zaczynają w bardzo wczesnym wieku uczyć się języka obcego, potrafią lepiej zrozumieć własny język ojczysty, jako że stają się świadome istnienia języka jako takiego. Ich kulturalny światopogląd jest szerszy niż u dzieci jednojęzycznych, którym często wydaje się, że w świecie liczy się jedynie ich język, kultura i zwyczaje. Wprowadzenie języka obcego do świata dziecka pomaga rozwinąć tolerancje dla ludzi z innych kręgów kulturowych, co w dalszej perspektywie przyczynia się do międzynarodowego porozumienia. Proponujemy w ramach zajęć przedszkolnych wzmacniającą rozwój dziecka, poszerzającą jego umiejętności, naukę języka angielskiego.

 

 • Emys - nauka języka angielskiego z robotem społecznościowym

EMYS okazuje emocje, dzięki czemu dzieci go kochają i łatwo angażują się w zabawy w języku angielskim, które proponuje. Oddziałując na wiele zmysłów EMYS odwzorowuje procesy uczenia dostępne do tej pory jedynie w relacji międzyludzkiej. Rozpoznaje osoby w otoczeniu, utrzymuje z nimi kontakt wzrokowy, inicjuje interakcje, okazuje emocje głosem i ruchami głowy oraz chwali dziecko za postępy w nauce. Posiada wbudowane sensory, dzięki którym EMYS™ reaguje, kiedy jest dotykany, lubi się łasić, nudzi się jak ktoś nie chce się z nim bawić. EMYS nawiązuje kontakt wzrokowy, podąża za ruchem dziecka, okazuje emocje głosem i ruchami głowy.

Metoda nauki EMYSa została dobrana w sposób, który idealnie odpowiada na potrzeby pracy w przedszkolu. Opiera się na zaangażowaniu dziecka poprzez zabawę oraz imersję językową poprzez ciągłą komunikację w języku angielskim. Wprowadzanie aktywności angażujących wiele zmysłów, takich jak zabawy ruchowe, aktywności artystyczne, zadania interaktywne, daje możliwość bardzo efektywnej nauki języka. Została zorganizowana wokół tematów z życia dziecka. Dotyczy jego zainteresowań i najbliższego otoczenia. Poszczególne jej elementy pozwalają na naukę od pojedynczych słówek, po pełne wyrażenia i konstrukcje zaprezentowane w danym kontekście.

 

 • „Piątki z matmy” - zabawy i zadania rozwijające zdolności umysłowe i matematyczne dzieci. W edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności. Przyczyniają się również do rozwoju myślenia i hartowania dziecięcej odporności. Wszystko zaczyna się więc od doświadczeń.

 

 •  Gry logiczne to nasz pomysł na zarażenie dzieci formą spędzania czasu w sposób kreatywny. Gry pobudzają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, uczą planowania i przewidywania. Pozwalają na spędzanie czasu z drugim człowiekiem, są wspaniałą alternatywą dla gier komputerowych.

 

 • Zajęcia muzyczne pozwolą na prawidłowe wyeksponowanie ruchu, twórczą aktywność Waszych dzieci, przyjemność płynącą z słuchania i wykonywania muzyki i satysfakcję z tym związaną. Dodatkowo formy wychowania muzycznego mają na celu pobudzanie rozwoju umysłowego dzieci.

 

 • Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Dlatego nasze przedszkole promuje czytelnictwo wśród najmłodszych poprzez comiesięczne spotkania biblioteczne organizowane w ramach współpracy z Filią nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W wyniku tej współpracy powstała nasza przedszkolna biblioteka w której dzieci, tak jak w prawdziwej bibliotece wypożyczają książki do domu. Pomagamy wprowadzić nowych czytelników w magiczny świat książek.

 

 • Taniec to niezwykle ciekawa forma aktywności fizycznej i emocjonalnej dla dzieci.  W tej formie potrzeba zabawy i przyjemności każdego dziecka jest zaspokajana poprzez rozwój umiejętności ruchowych, wyobraźni i kreatywności. Stałym elementem zajęć tanecznych są ćwiczenia z techniki ruchu, rytmiki, stopniowanie trudności kroków i układów tanecznych

 

 • Mali badacze

„Pozwólmy dziecku doświadczać, eksperymentować,
dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy,
wyruszać w podróże odkrywcze - czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące”
(z „Gawędy Mateusza”) C. Freinet

Dzieci już od urodzenia są badaczami i ciekawskimi odkrywcami, cechuje ich naturalna ciekawość otaczającego je świata, występujących w nim zjawisk i rządzących nim zasad. Pragną badać otoczenie, doświadczać nowych wrażeń. Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, które dostarcza dziecku różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Ten ładunek pozytywnych emocji, dostarczamy naszym przedszkolakom każdego tygodnia poprzez poprzez eksperymenty fizyczne i chemiczne.

 

 • Nasze przedszkolaki objęte są opieką psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4.

 

Nasza placówka pracuje przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem:

 • 1 stycznia
 • Święta Wielkanocne
 • 1 maja
 • 2 maja
 • 3 maja
 • Boże Ciało
 • 15 sierpnia
 • 1 listopada
 • 11 listopada
 • 24 grudnia
 • 25 grudnia
 • 26 grudnia
 • 31 grudnia

 

 

Przedszkole Fikoland Wrocław:

Zobacz cennik Przedszkola Fikoland

Mapka dojazdu do Przedszkola Fikoland Wrocław

Przedszkolna Galeria zdjęć

Aktualnosci Przedszkola Fikoland

Plan dnia w Przedszkole Fikoland

Poznaj kadrę Przedszkola Fikoland

Strona Przedszkola Fikoland została wykonana przez:
Strony Internetowe Webla "
Fikoland - przedszkole wrocław, przedszkola wrocław, sala zabaw, urodziny, imprezy dla dzieci - Wrocław
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.