Najlepsze Przedszkole Wrocław to Fikoland.
Fikoland organizuje Urodziny dla dzieci Wrocław, oraz posiada własną Sala Zabaw Wrocław.
Strony dla przedszkoli: strony internetowe dla przedszkoli Webla
girl

Dzięki uprzejmości Filii nr 23 Biblioteki Miejskiej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią Ewą Kołodziejczyk, doktorem habilitowanym w dziedzinie literaturoznawstwo na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, autorką serii książek dla dzieci o jaszczurce Cziczi. Pani Ewa ciekawie i z pasją opowiadała nam o Cziczi - jaszczurce z Karaibów, która codziennie musi się borykać z różnymi przeciwnościami losu, lecz mimo to się nie poddaje. Jaszczurka Cziczi dzięki budowaniu swojej pewności siebie, doskonaleniu się np. w znajomości obcego języka czy umiejętności pływania i odważnemu podejmowaniu decyzji jest ciekawą postacią, w której nie ma miejsca na rozczarowania samą sobą i otaczającym światem. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały historii dzielnej jaszczurki, która jest niezwykle dynamiczna, radosna i zaskakująca.

17 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Kostki Rubika. Węgierski architekt i rzeźbiarz Ernő Rubik wynalazł jedną z najpopularniejszych układanek logicznych w 1974 roku. W języku węgierskim wynalazek nazwany jest "magiczną kostką" Rubik stworzył swoją łamigłówkę, aby wyjaśnić studentom zasady przestrzenności i trójwymiarowości. Kostka Rubika rozwija zdolność zapamiętywania i postrzegania geometrycznego. Dzięki niej równie szybko można przyswajać informacje. Podczas jej układania kształtuje się cierpliwość, wytrwałość oraz pamięć. Układanie kostki jest również świetnym sposobem doskonalenia koncentracji oraz umiejętności przewidywania następnych ruchów. Jest to przydatne w wielu dziedzinach nauki, chociażby w matematyce. Ernő Rubik układał swoją pierwszą kostkę 30 dni. W 1982 roku w Budapeszcie odbyły się pierwsze mistrzostwa świata w układaniu tej łamigłówki. Wygrał je szesnastoletni Amerykanin z wynikiem 22.95 sekund. Obecny rekord świata wynosi 3.47 sekund. Pamiętajmy jednak, że robot stworzony przez Alberta Beera w 2017 roku ułożył kostkę w 0,637 sekundy. Naszym przedszkolakom jeszcze daleko do takich czasów, ale trening czyni mistrza. Z tej okazji, oprócz układania różnych rodzajów kostek przedszkolaki miały okazję pobawić się w wiele zabaw z wykorzystaniem kostek.  Z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika wszystkim miłośnikom tej logicznej układanki życzymy powodzenia i jak najlepszego czasu.

Wiosna zawitała do nas na dobre. Zagościła również w Filii nr 23 Biblioteki Miejskiej. 10 kwietnia, na zajęciach bibliotecznych z p. Anią przedszkolaki poznały nowości książkowe opisujące wiosnę w przyrodzie. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, własną wesołą żabkę.

Przedszkolaki postanowiły spróbować swoich sił w nowej dla nich dziedzinie i przy pomocy Thermomixa ugotować samodzielnie zupę. Była to znakomita okazja do samodzielnych zakupów w warzywniaku. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom obieranie i krojenie warzyw. Po kilkunastu minutach gotowania zupa była gotowa  i według dzieci była najlepsza jaką jadły. Część przedszkolaków zapisała sobie nawet przepis.

Designed by macrovector / Freepik

21 marca. nasze przedszkolaki przywitały wiosnę! Z tej okazji zjawiły się w przedszkolu ubrane w wiosenne barwy. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od wykonania gaików, konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku a zakończyły się piosenkami. Jesteśmy pewni, że nasze głośne śpiewanie  usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli.

Strona Przedszkola Fikoland została wykonana przez:
Strony Internetowe Webla "
Fikoland - przedszkole wrocław, przedszkola wrocław, sala zabaw, urodziny, imprezy dla dzieci - Wrocław
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.