W maju nasza grupa wybrała się na przedstawienie pt. "Wanna Archimedesa". Sztukę odegrano na Scenie Impart, gdzie aktorzy przybyli aż z Warszawy . Przedstawienie było niesamowicie zgrane, a aktorzy byli bardzo entuzjastyczni, dzieci również! Na scenie Profesor Rozumny razem z Panią Magister opowiadali uczniom i widowni o odkryciach i wynalazkach, które zmieniły życie ludzkie na zawsze. Aktorzy stale podejmowali interakcje z dziecięcą widownią, przez co nasi podopieczni z łatwością zapamiętali wszystko, o czym była mowa, jak np. wynalezienie koła, grawitacja czy odkrycie Ameryki przez Kolumba. O każdym z tych pojęć śpiewane były piosenki, które nie dość, że wpadały w ucho, dodatkowo miały edukacyjny przekaz. Po powrocie z teatru, dzieci były zachwycone. Przez cały tydzień rozmawiały o tym , co one same mogłyby odkryć, a piosenki tak im się spodobały, że mogłyby słuchać ich godzinami. Kto wie, może wśród tych dzieci znajdą się przyszli wynalazcy?