Najlepsze Przedszkole Wrocław to Fikoland.
Fikoland organizuje Urodziny dla dzieci Wrocław, oraz posiada własną Sala Zabaw Wrocław.
Strony dla przedszkoli: strony internetowe dla przedszkoli Webla
girl

Oferta przedszkola

Przedszkole Fikoland we Wrocławiu rozpoczęło swoją działalność w październiku 2010 roku. Jest to nowa placówka niepubliczna dla dzieci od 2,5 do 5 lat.

Rozpoczynamy zapisy do nowej grupy maluchów w wieku od 2,5 lat. Zapewniamy troskliwą i kompleksową opiekę, obejmującą posiłki, przewijanie, uczenie nowych nawyków związanych z rozwojem (w tym oduczanie korzystania z pampersów) oraz zindywidualizowane zabawy stymulujące rozwój dziecka stosownie do jego etapu.

Przedszkole Fikoland jest czynne od 7.00 do 17.00.

Przedszkole Fikoland realizuje cele i zadania dydaktyczno - wychowawcze i opiekuńcze określone przez MEN. Jesteśmy wpisani do ewidencji szkół i placówek oświatowych pod nr 106/2010.
Dzieci realizują podstawę programową w dwóch grupach wiekowych: 2,5-3 latków oraz 4-5 latków.
O przyjęciu dziecka decyduje kolejność składania zgłoszeń.

„Fikoland to nie tylko przedszkole!" Na terenie lokalu znajduje się także nowa Sala Zabaw, z której Państwa pociechy mogą korzystać i świetnie się bawić w czasie swojego pobytu w naszym Przedszkolu.

Ponieważ wiemy jak ważne jest rozwijanie w dzieciach pasji i zainteresowań oraz ich prawidłowy rozwój, proponujemy także różnego rodzaju warsztaty i zajęcia dodakowe:

N O W O Ś Ć

 • Mały matematyk - zabawy rozwijające zdolności umysłowe i matematyczne dzieci. W edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności. Przyczyniają się również do rozwoju myślenia i hartowania dziecięcej odporności. Wszystko zaczyna się więc od doświadczeń.

Na podstawie Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i szkole.

 • Gry logiczne to nasz pomysł na zarażenie dzieci formą spędzania czasu w sposób kreatywny. Gry pobudzają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, uczą planowania i przewidywania. Pozwalają na spędzanie czasu z drugim człowiekiem, są wspaniałą alternatywą dla gier komputerowych.
 • „Dzieci, które zaczynają w bardzo wczesnym wieku uczyć się języka obcego, potrafią lepiej zrozumieć własny język ojczysty, jako że stają się świadome istnienia języka jako takiego.
  Ich kulturalny światopogląd jest szerszy niż u dzieci jednojęzycznych, którym często wydaje się, że w świecie liczy się jedynie ich język, kultura i zwyczaje. Wprowadzenie języka obcego do świata dziecka pomaga rozwinąć tolerancje dla ludzi z innych kręgów kulturowych, co w dalszej perspektywie przyczynia się do międzynarodowego porozumienia.
  Proponujemy w ramach zajęć przedszkolnych wzmacniającą rozwój dziecka, poszerzającą jego umiejętności, naukę języka angielskiego.
 • Nasze przedszkolaki objęte są opieką psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4.
 • Zajęcia muzyczne pozwolą na prawidłowe wyeksponowanie ruchu, twórczą aktywność Waszych dzieci, przyjemność płynącą z słuchania i wykonywania muzyki i satysfakcję z tym związaną. Dodatkowo formy wychowania muzycznego mają na celu pobudzanie rozwoju umysłowego dzieci.
 • Podobną rolę rozwojową pełnią zabawy w teatr. Dziecko ma szansę na zetknięcie się ze wszystkimi sposobami na wyrażenie twórczości, teatr idealnie rozwija wyobraźnię dziecka, kształtuje jego mowę  i wymowę, szkoli pamięć i kreatywność, a poza tym to świetna zabawa!!!
 • Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Dlatego nasze przedszkole promuje czytelnictwo wśród najmłodszych poprzez comiesięczne spotkania biblioteczne organizowane w ramach współpracy z Filią nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W wyniku tej współpracy powstała nasza przedszkolna biblioteka w której dzieci, tak jak w prawdziwej bibliotece wypożyczają książki do domu. Pomagamy wprowadzić nowych czytelników w magiczny świat książek.
 • Taniec to niezwykle ciekawa forma aktywności fizycznej i emocjonalnej dla dzieci.  W tej formie potrzeba zabawy i przyjemności każdego dziecka jest zaspokajana poprzez rozwój umiejętności ruchowych, wyobraźni i kreatywności. Stałym elementem zajęć tanecznych są ćwiczenia z techniki ruchu, rytmiki, stopniowanie trudności kroków i układów tanecznych.
 • Wady postawy ciała uznano w końcu dwudziestego wieku jako zjawiska o charakterze społecznym. U dzieci w wieku 5-7 lat rozpoznaje się najwięcej wad postawy ciała. Jednym z warunków normalnego rozwoju i zdrowia człowieka jest sprawa jego prawidłowej postawy ciała. Częściowo wadom tym można zapobiec przez odpowiednią profilaktykę i właściwe postępowanie korekcyjne. Aby przeciwdziałać wadom postawy u naszych przedszkolaków prowadzimy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

 

Przedszkole Fikoland Wrocław:

Zobacz cennik Przedszkola Fikoland

Mapka dojazdu do Przedszkola Fikoland Wrocław

Przedszkolna Galeria zdjęć

Aktualnosci Przedszkola Fikoland

Plan dnia w Przedszkole Fikoland

Poznaj kadrę Przedszkola Fikoland

Strona Przedszkola Fikoland została wykonana przez:
Strony Internetowe Webla - Strona internetowa dla Przedszkola"
Wizytówki Przedszkola Fikoland znajdą Państwo w katalogach internetowych
Fikoland - przedszkole wrocław, przedszkola wrocław, sala zabaw, urodziny, imprezy dla dzieci - Wrocław
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.