Najlepsze Przedszkole Wrocław to Fikoland.
Fikoland organizuje Urodziny dla dzieci Wrocław, oraz posiada własną Sala Zabaw Wrocław.
Strony dla przedszkoli: strony internetowe dla przedszkoli Webla
girl

Oferta przedszkola

Przedszkole Fikoland we Wrocławiu rozpoczęło swoją działalność w październiku 2010 roku. Jest to nowa placówka niepubliczna dla dzieci od 3 do 6 lat, (również w grupie „zerówkowej”).

Przedszkole Fikoland jest czynne od 7.00 do 17.00.

Przedszkole Fikoland realizuje cele i zadania dydaktyczno - wychowawcze i opiekuńcze określone przez MEN. Jesteśmy wpisani do ewidencji szkół i placówek oświatowych pod nr 106/2010.
Dzieci realizują podstawę programową w dwóch grupach wiekowych: 3-4 latków oraz 5-6 latków.
O przyjęciu dziecka decyduje kolejność składania zgłoszeń.

„Fikoland to nie tylko przedszkole!" Na terenie lokalu znajduje się także nowa Sala Zabaw, z której Państwa pociechy mogą korzystać i świetnie się bawić w czasie swojego pobytu w naszym Przedszkolu.

Ponieważ wiemy jak ważne jest rozwijanie w dzieciach pasji i zainteresowań oraz ich prawidłowy rozwój, proponujemy także różnego rodzaju warsztaty i zajęcia dodatkowe:

 

 • Mały matematyk - zabawy rozwijające zdolności umysłowe i matematyczne dzieci. W edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności. Przyczyniają się również do rozwoju myślenia i hartowania dziecięcej odporności. Wszystko zaczyna się więc od doświadczeń. Na podstawie Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i szkole.
 • Gry logiczne to nasz pomysł na zarażenie dzieci formą spędzania czasu w sposób kreatywny. Gry pobudzają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, uczą planowania i przewidywania. Pozwalają na spędzanie czasu z drugim człowiekiem, są wspaniałą alternatywą dla gier komputerowych.
 • „Dzieci, które zaczynają w bardzo wczesnym wieku uczyć się języka obcego, potrafią lepiej zrozumieć własny język ojczysty, jako że stają się świadome istnienia języka jako takiego.
  Ich kulturalny światopogląd jest szerszy niż u dzieci jednojęzycznych, którym często wydaje się, że w świecie liczy się jedynie ich język, kultura i zwyczaje. Wprowadzenie języka obcego do świata dziecka pomaga rozwinąć tolerancje dla ludzi z innych kręgów kulturowych, co w dalszej perspektywie przyczynia się do międzynarodowego porozumienia.
  Proponujemy w ramach zajęć przedszkolnych wzmacniającą rozwój dziecka, poszerzającą jego umiejętności, naukę języka angielskiego.
 • Nasze przedszkolaki objęte są opieką psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4.
 • Zajęcia muzyczne pozwolą na prawidłowe wyeksponowanie ruchu, twórczą aktywność Waszych dzieci, przyjemność płynącą z słuchania i wykonywania muzyki i satysfakcję z tym związaną. Dodatkowo formy wychowania muzycznego mają na celu pobudzanie rozwoju umysłowego dzieci.
 • Blue Boty - zajęcia z algorytmiki. Blue-boty, wyglądem przypominające prawdziwe owady, to doskonała pomoc w przygotowaniu młodych umysłów do nauki programowania, ponieważ robot potrafi poruszać się tylko wtedy, kiedy samodzielnie go zaprogramujemy i wydamy mu komendę. Wyposażony jest w przyciski, które ułatwiają dzieciom to zadanie. Pomagają im również w nauce logicznego i matematycznego myślenia (np. „Ile ruchów do przodu potrzebuje Bee-bot, aby dotrzeć do domu omijając wodę i trawnik?”). Dzięki Blue-botom dzieci rozwijają orientację kierunkową na płaszczyźnie, motorykę małą i koncentrację uwagi, a także uczą się współpracować w grupie. Roboty-pszczoły skonstruowane są w taki sposób, aby uczyły dzieci poprzez zabawę. Milusińscy nie zdają sobie z tego sprawy, ale my, dorośli, wiemy jak ważne jest doświadczenie w poznawaniu nowych rzeczy. Już Konfucjusz przedstawił prosty klucz do zdobywania wiedzy: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.
 • Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Dlatego nasze przedszkole promuje czytelnictwo wśród najmłodszych poprzez comiesięczne spotkania biblioteczne organizowane w ramach współpracy z Filią nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W wyniku tej współpracy powstała nasza przedszkolna biblioteka w której dzieci, tak jak w prawdziwej bibliotece wypożyczają książki do domu. Pomagamy wprowadzić nowych czytelników w magiczny świat książek.
 • Taniec to niezwykle ciekawa forma aktywności fizycznej i emocjonalnej dla dzieci.  W tej formie potrzeba zabawy i przyjemności każdego dziecka jest zaspokajana poprzez rozwój umiejętności ruchowych, wyobraźni i kreatywności. Stałym elementem zajęć tanecznych są ćwiczenia z techniki ruchu, rytmiki, stopniowanie trudności kroków i układów tanecznych.
 • Mali badacze

„Pozwólmy dziecku doświadczać, eksperymentować,
dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy,
wyruszać w podróże odkrywcze - czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące”
(z „Gawędy Mateusza”) C. Freinet

Dzieci już od urodzenia są badaczami i ciekawskimi odkrywcami, cechuje ich naturalna ciekawość otaczającego je świata, występujących w nim zjawisk i rządzących nim zasad. Pragną badać otoczenie, doświadczać nowych wrażeń. Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, które dostarcza dziecku różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Ten ładunek pozytywnych emocji, dostarczamy naszym przedszkolakom każdego tygodnia poprzez poprzez eksperymenty fizyczne i chemiczne.

 

Nasza placówka pracuje przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem:

 • 1 stycznia
 • Święta Wielkanocne
 • 1 maja
 • 2 maja
 • 3 maja
 • Boże Ciało
 • 15 sierpnia
 • 1 listopada
 • 11 listopada
 • 24 grudnia
 • 25 grudnia
 • 26 grudnia
 • 31 grudnia

Przedszkole Fikoland Wrocław:

Zobacz cennik Przedszkola Fikoland

Mapka dojazdu do Przedszkola Fikoland Wrocław

Przedszkolna Galeria zdjęć

Aktualnosci Przedszkola Fikoland

Plan dnia w Przedszkole Fikoland

Poznaj kadrę Przedszkola Fikoland

Strona Przedszkola Fikoland została wykonana przez:
Strony Internetowe Webla "
Fikoland - przedszkole wrocław, przedszkola wrocław, sala zabaw, urodziny, imprezy dla dzieci - Wrocław
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.