Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Pośród innych rozrywek, takich jak czytanie książek, oglądanie filmów czy granie w gry wideo, planszówki pozwalają nie tylko odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, ale też wzmocnić relację z rodziną czy przyjaciółmi.

Wspólne spędzanie czasu przy grach doskonale odrywa myśli od codziennych trudności, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać wartościowy czas z innymi ludźmi. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne i tak dalej. A taki trening mózgu przyda się osobom w każdym wieku. My będziemy świętować dopiero w poniedziałek, ale każdy dzień jest dobry, aby pograć w planszówki.