Najlepsze Przedszkole Wrocław to Fikoland.
Fikoland organizuje Urodziny dla dzieci Wrocław, oraz posiada własną Sala Zabaw Wrocław.
Strony dla przedszkoli: strony internetowe dla przedszkoli Webla
girl

 

 

Tegoroczny Festiwal odbywa się w formie zdalnej, a nasze przedszkolaki brały udział w następujących wydarzeniach:

 
  •  „Kosmos na Ziemi. Pokazy łazika marsjańskiego”
  • „To co oczywiste bywa złudne…”
  • „Tajemnice kolorowej chemii”
  • „Soczyste fakty o sokach i owocach”

 

„Kosmos na Ziemi. Pokazy łazika marsjańskiego” 

By budować łaziki (prawie) marsjańskie nie trzeba być pracownikiem NASA. Od wielu lat udowadniają to członkowie KN OFF-ROAD Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej  tworząc Projekt Scorpio, czyli studenckie łaziki marsjańskie, biorące udział w międzynarodowych zawodach w Stanach czy Kanadzie. W tym roku koło przygotowało pokazy łazika w akcji. Nie musieliśmy lecieć na Marsa, a wrażenia były podobne, jak nie żywsze! 

 

„To co oczywiste bywa złudne…” 

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu  przygotował zajęcia eksperymentalne, na których przedszkolaki obejrzały pokazy przygotowanych eksperymentów. Zostali wprowadzeni w świat ciekawych eksperymentów bazujących na właściwościach fizyko-chemicznych substancji oraz zjawiskach optycznych. Zostały przedstawione doświadczenia pokazujące, że nie wszystko jest oczywiste i widoczne „od razu”, że w odpowiednich warunkach w prozaicznych rzeczach kryje się magia. 

 

„Tajemnice kolorowej chemii” 

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu  przygotował zajęcia eksperymentalne, na których przedszkolaki obejrzały pokazy przygotowanych eksperymentów. Zostali wprowadzeni w tajemniczy świat barwnych reakcji chemicznych. Zostali zaznajomieni z podstawowymi reakcjami chemicznymi oraz zobaczyli te trochę bardziej skomplikowane, które na pewno będziemy starali się odtworzyć w przedszkolu :)  

 

„Soczyste fakty o sokach i owocach”

Pani mgr Monika Maćków z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu spotkała się online z naszymi przedszkolakami, aby wprowadzić ich w świat zdrowego odżywiania. Część teoretyczna  poświęcona była informacjom na temat wartości odżywczych soków i owoców oraz ich wpływie na nasze zdrowie dużych i małych. Część druga była warsztatowa i smaczna. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały soki i sałatkę owocową. Najprzyjemniejsza była część trzecia-degustacja.

Strona Przedszkola Fikoland została wykonana przez:
Strony Internetowe Webla "
Fikoland - przedszkole wrocław, przedszkola wrocław, sala zabaw, urodziny, imprezy dla dzieci - Wrocław
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.