21.09.2015r. przedszkolaki udały się na warsztaty "Ile wąsów sum ma w sumie i czy żaba kumkać umie?" odbywające się w ramach XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przyroda to fascynujący świat, pełen tajemnic, które dzieci z radością odkrywają. Zajęcia w formie zabawy, udały podwodny świat stawów i oczek wodnych, z zamieszkującymi je zwierzętami: owadami, rybami i żabami. Gdzie żyją dzieci ważek? Czym jest kijanka? Co jedzą ryby?

Wtrakcie warsztatów dzieci poznały odpowiedzi na te pytania, i wiele innych. Dodatkowo dzięki zabawom plastycznym i ruchowym wplecionym w naukę mogły poćwiczyć umiejętności takie jak koordynacja ruchowa i spostrzegawczość, bardzo istotne na tym etapie ich rozwoju.