15 czerwca w przedszkolu FIKOLAND odbędą się bezpłatne warsztaty "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato". Jest to niekomercyjny projekt Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu realizowany od 2010 roku.

W ramach projektu muzycy przeprowadzają warsztaty śpiewu dla rodziców spodziewających się potomstwa oraz rodziców małych dzieci. Mama i tata uczą się śpiewania kołysanek i piosenek dziecięcych oraz dowiadują się, jak ważny jest dla malucha kontakt z muzyką. Śpiewanie wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, stymuluje naukę języka, a przede wszystkim jest dobrą zabawą dla rodziców i ich pociech. Kołysanki w wykonaniu mamy, taty, wspólne muzykowanie w rodzinnym domu to bezcenne wspominania z dzieciństwa, które zapamiętuje się na całe życie. Dzięki projektowi od pierwszych dni życia dzieci uczą się kontaktu z kulturą, a także czynnego w niej udziału. Przedsięwzięcie jest kontynuacją realizowanych od wielu lat projektów edukacyjnych. Program "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato" otrzymał w 2011 roku nagrodę "Tulipany Narodowego Dnia Życia".