Piątek 6 grudnia 2013r. był pełen wrażeń dla dzieci gdyż Fikoland odwiedził nie tylko wielki Mikołaj niosąc jeszcze większy wór prezentów, ale tez pewien kot w białe i czarne plamy. Kot ten pojawił się ze swoja opiekunka, która wzbogaciła wiedze dzieci na temat żywienia kotów (np. koty pija wodę, a nie mleko, jak twierdza niektóre źródła literatury dziecięcej), ich zwyczajów oraz ulubionych zabaw.

Dzieci miały okazje "porozmawiać" w kocim języku, dotknąć miękkości kociego futra oraz uświadomić
sobie ze kot to nie zabawka, ale żywe stworzenie, które decyduje kiedy, gdzie i z kim się bawi. Dzięki temu krótkiemu spotkaniu z kotem dzieci uczyły się kształtować opiekuńcza postawę wobec zwierząt będących częścią naszego środowiska naturalnego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.