We wtorek, 19 listopada, grupa Maluszków udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na Bulwarze Ikara aby poznać to miasto książek, w którym mieszkają książki, krążki DVD oraz płyty CD.

Na miejscu pani Beata Baranowska powitała nasza gromadę i zaprowadziła nas do kącika najmłodszych czytelników. Kącik ten wzbudził żywe zainteresowanie wśród Maluszków ponieważ jest on urządzony z myślą o dzieciach w rożnym wieku. Znajdują się tam niskie meble, pluszowe zabawki, klocki Lego i  oczywiście wiele
kolorowych książek dostępnych dla małych ludzi. Następnie wszyscy przeszli do sali konferencyjnej gdzie pani Beata doniosłym losem przeczytała dwie książki. Pierwsza z nich była zatytułowana "Mowa Zwierząt" (wydawnictwa Siedmioróg).

Dzieci wspaniale naśladowały odgłosy rożnych zwierząt, np. konia, kruka i kota. Druga książka była napisana przez A.C. Tidholm ("Wymyśl Coś") i opowiadała historie jaka przydarzyła się kilku  zabawkom w deszczowy dzień. Maluchy w skupieniu wysłuchały przygód
zabawek i narysowały wybrane z książki postaci na papierze. Na zakończenie naszej wizyty, dzieci podziękowały pani Beacie i pożegnały się z innymi pracownikami biblioteki. Pierwsze wyjście Maluszków zakończyło się sukcesem.