Ratownicy Jednostki Ratownictwa Specjalnego wraz z psami ratowniczymi sprawiły wielką niespodziankę naszym przedszkolakom odwiedzając ich w Dniu Dziecka. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się o niezwykle odpowiedzialnej pracy jaką wykonują psy ratownicze oraz ich przewodnicy.

Przedszkolaki poznały również zasady postępowania i zachowania się z nieznajomymi psami. Pod okiem naszych ratowników dzieci ćwiczyły tzw. pozycję żółwia czyli sposób zachowania się w sytuacji gdyby zostały zaatakowanego przez agresywnego psa. Psy poprowadziły też gimnastykę dla dzieci. Pies siadał, wstawał, kładł się na boku, a nawet podskakiwał z łapkami w górze, a dzieci musiały wszystkie ćwiczenia powtarzać za nim. Na zakończenie spotkania ratownicy pokazali dzieciom torbę ratownictwa medycznego PSP R1. Na koniec dzieci przeszły szkolenie z podstawowych czynności ratujących życie przy wykorzystaniu fantoma do nauki resuscytacji krążeniowo oddechowej.

Zapraszamy do galerii oraz na stronę JRS http://www.jrs.wroclaw.pl.