We Wrocławiu króluje Festiwal Nauki. My również postanowiliśmy skorzystać z przebogatej oferty przygotowanej przez wrocławskie uczelnie. Wybraliśmy się z naszymi przedszkolakami na warsztaty pt. "Mieszkańcy lasu" prowadzone przez dra Józef Krawczyk (biolog, Wydział Nauk Biologicznych UWr) oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Nauczycieli "Sowa". Na zajęciach zaprezentowany został las i jego mieszkańcy. Dzieci Zapoznały się z piętrami lasu i zamieszkującymi je organizmami.

Nauczyły się rozpoznawać pewne gatunki grzybów, roślin i zwierząt. Słuchały "odgłosów lasu". Zastanawiały się, czy jest to dobry "dom" dla żyjących tam organizmów. Przedszkolaki pracowały w grupach, rozwiązując zadania (np. umiejscawianie rysunków i fotografii organizmów w odpowiednich warstwach lasu na przygotowanych plakatach, umiejscawianie odpowiednich liści na odpowiednich drzewach, rozpoznawanie zwierzęt po ich odgłosach itp.) na podstawie wcześniej wysłuchanej prelekcji. To była wspaniała nauka poprzez zabawę.

Zapraszamy do galerii zdjęć w Strefie Rodzica.