16 października 2020 odbył się Festiwal Naukowy E(x)plory ONLINE. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Gospodarzami wydarzenia były Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundacja Pro Mathematica. Mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch warsztatach dr inż. Anny Mieltarek-Kropidłowskiej pt. „Hydrozagadka”.

Dzięki nim przedszkolaki zapoznały się z hydromechaniką, czyli działem fizyki zajmującym się mechaniką i równowagą płynów. Brzmi poważnie? Eksperymenty z wodą, które przeprowadziliśmy w ramach warsztatów nie pozostawiły na nas suchej nitki, ale było warto!