4 września 2018r. odbyły się kolejne zajęcia z akademii programowania pt. "Grafy". Wolontariusze z Capgemini  zapoznali dzieci z problemem komiwojażera. Przedszkolaki stanęły przed problemem posprzątania w jak najkrótszym czasie zabawek do skrzyni. W tym celu wykorzystały algorytm Hamiltona. Dzieci z wielką łatwością wskazywały wierzchołki i krawędzie grafu.

Na koniec cała grupa utworzyła graf: dzieci założyły urodzinowe czapeczki, które były jego wierzchołkami i złapały się za  ręce robiąc wielką liczbę krawędzi. Z jednego z wierzchołków, bardzo lubianego przez kolegów,  wyszło nawet 9 krawędzi :)  Dziękujemy za ciekawe zajęcia i czekamy na kolejne. Zapraszam do galerii zdjęć.