Program Grantowy Capgemini „Inwestujemy w dobre pomysły” wspiera inicjatywy społeczne pracowników. W tym roku jednym ze zwycięskich projektów został „Geekoland – mini akademia programowania”, czyli projekt Mamy Jasia i Kazia. Projekt ten obejmuje zakup sprzętu do nauki programowania (Blue Boty, mata do jazdy robotów i czytnik do programowania przy użyciu kafelków) oraz przeprowadzenie 4 zajęć dla dzieci z przedszkola:

- „Podstawy algorytmów” – czym są algorytmy, przykłady typu: algorytm mycia zębów, algorytm jedzenia płatków śniadaniowych z użyciem plansz obrazkowych

- „Podstawy teorii grafów”– teoria grafów jako zabawa: Dzieci to wierzchołki, sznurek pomiędzy to krawędzie. Przedstawienie ‘Problemu Komiwojażera’ dostosowane do możliwości dzieci np. 3 zabawki leża na podłodze, czwarty punkt to skrzynia na zabawki: trzeba wymyślić w jakiej kolejności najszybciej posprzątamy zabawki.

- „Podstawy programowania obiektowego” – czym jest programowanie obiektowe, na prostych przykładach np. Klasa: zwierzęta, Obiekt: kot, pies, krowa, Metoda: Daj glos.

- „DUPLO4SCRUM – idea LEGO4SCRUM” dostosowana do możliwości dzieci: klocki DUPLO wygodne dla małych raczek, SCRUM Masterzy to pracownicy Capgemini, Product Ownerzy to dwójka rodziców, dzieci to SCRUM Team’y, Cel: mała zabudowa ulicy na kartce papieru zgodna ze SCRUM’em.

Bardzo dziękujemy mamie Jasia i Kazia za zaangażowanie.