18 kwietnia 2018r odwiedził nas strażak Tomek! Przyszedł ubrany w swój strażacki mundur a dzieci mogły poprzymierzać kask, maskę, rękawiczki. W trakcie spotkania strażak Tomek zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i usuwania gniazd os oraz pod jaki numer zadzwonić, aby wezwać straż pożarną.

Na koniec dzieci mogły wcielić się w rolę pojazdów straży pożarnej i udać się na akcję. Wizyta strażaka w naszym przedszkolu wzbudziła tak ogromne zainteresowanie dzieci, że większość chce w przyszłości zostać strażakiem, również dziewczęta! Zapraszamy do galerii zdjęć.