Najlepsze Przedszkole Wrocław to Fikoland.
Fikoland organizuje Urodziny dla dzieci Wrocław, oraz posiada własną Sala Zabaw Wrocław.
Strony dla przedszkoli: strony internetowe dla przedszkoli Webla
girl

Trwają zapisy do Przedszkola FIKOLAND we Wrocławiu, pozostało kilka wolnych miejsc.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zapisaniem dziecka do naszego przedszkola, prosimy o pobranie i wypełnienie karty zgłoszenia oraz o kontakt w celu podpisania umowy. Dzieci przyjmowane są według kolejności zgłoszeń do wyczerpania miejsc.

Pobierz Formularz.

Kadra Przedszkola Fikoland we Wrocławiu.

Beata Okoń – założycielka przedszkola Fikoland we Wrocławiu

Absolwentka studiów matematycznych i informatycznych. Doświadczony nauczyciel tych przedmiotów z dziesięcioletnią praktyką dydaktyczną i wychowawczą, systematycznie wspieraną tematycznymi kursami, warsztatami i szkoleniami. Ma na swoim koncie osiągnięcia dydaktyczne; nieustannie inspiruje uczniów i dzieci poprzez wszechstronne podejście do przedmiotu; promotorka gier logicznych i ich wykorzystania w budowaniu wewnętrznych więzi w grupie, integrowaniu zespołów i krzewieniu myślenia logicznego poprzez zabawę. Wszystko co robi, robi z dynamizmem, energią i pasją, którą zaraża innych.

 

pani Kasia - nauczycielka przedmiotów artystycznych w podstawowych szkołach wrocławskich.
Od kilkunastu lat przekonuje dzieci i młodzież, że muzyka klasyczna „nie gryzie”. Śpiewa nie tylko podczas lekcji muzyki. Chętnie siada przy ognisku z gitarą po ciężkim dniu spędzonym w górach.

Z przedszkolakami tańczy, muzykuje, bawi i uczy piosenką.

Zaprasza do Krainy Muzyki ...

 

 

pani Ania - język angielski

Jestem absolwentką filologii angielskiej. Od blisko dwudziestu lat uczę dzieci. Pracowałam w szkołach językowych i szkole podstawowej, a także jako asystent nauczyciela z maluchami w szkole w Wielkiej Brytanii. Najmłodsi słuchacze poznają język angielski poprzez piosenki, zabawy oraz gry. Uczymy się nazywać w języku angielskim to co nas otacza, czynności dnia codziennego, odgrywamy krótkie scenki.

 

pani Kamila

jest osobą cierpliwą, troskliwą, odpowiedzialną oraz pogodną. Praca z dziećmi daje jej wiele radości i satysfakcji, ponieważ robi na co dzień to co lubi. Każdego dnia wspiera dzieci w czynnościach samoobsługowych i służy pomocą podczas realizacji zajęć dydaktycznych. Stara się jak najlepiej wykonywać powierzone jej obowiązki zawsze mając na uwadze dobro dzieci.

pani Maria

jest absolwentka malarstwa i arteterapii. Obecnie studiuje Wychowanie przedszkolne i edukację wczesnoszkolną. Z wykształcenia i zamiłowania plastyk, ale interesuje się też muzyką, literaturą i podróżami, bliższymi i dalszymi. W kontakcie z dziećmi pełna ciepła, cierpliwości i optymizmu.

pani Ola 

nauczyciel tańca. Jest osobą energiczną, pozytywnie nastawioną do życia i ludzi. Na co dzień pracuje jako instruktor Zumby dla dorosłych co jest jej największą pasją. 

 

Poznaj Przedszkole Fikoland:

Poznaj ofertę Przedszkola Fikoland

Zobacz cennik Przedszkola Fikoland

Mapka dojazdu do Przedszkola Fikoland we Wrocławiu

Galeria zdjęć Przedszkola Fikoland

Przeczytaj aktualności przedszkolne

Zobacz plan dnia w Przedszkolu Fikoland

Kontakt Przedszkole Fikoland

Aby zapisać dziecko do Przedszkola Fikoland - Wrocław, pobierz formularz zgłoszeniowy z naszej strony internetowej oraz zgłoś się do naszej placówki. Szczegóły można uzyskać telefonicznie.

Punkt Przedszkolny Fikoland
Beata Okoń
Bulwar Ikara 28A
54-130 Wrocław
tel. 697 497 092
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BZ WBK 06 1090 2503 0000 0001 1394 6042

Mapka dojazdu do Przedszkola Fikoland we Wrocławiu

From Address:

Poznaj Przedszkole Fikoland Wrocław:

Oferta Przedszkola Fikoland

Cennik Przedszkola Fikoland

Kadra Przedszkola Fikoland

Galeria zdjęć Przedszkola Fikoland

Aktualności Przedszkolne

Zobacz plan dnia Przedszkola Fikoland

Cennik Przedszkola Fikoland we Wrocławiu

W naszej ofercie staramy się wyjść naprzeciw Państwa potrzeb, dlatego miesięczna opłata za pobyt dziecka w Przedszkolu Fikoland we Wrocławiu zależeć będzie od ilości godzin, jakie dziecko spędzi w placówce. Proponujemy następujące opcje:

Pakiety

Cena

pakiet 5 dni w tygodniu po 5 godzin dziennie

590,00 zł

pakiet 5 dni w tygodniu do 8 godzin dziennie

690,00 zł

pakiet 5 dni w tygodniu do 10 godzin dziennie

790,00 zł

 

Dodatkowe opłaty:

 • wyżywienie

  • całodzienne (śniadanie dwudaniowy obiad, podwieczorek) 12 zł/dzień
  • śniadanie, dwudaniowy obiad 11zł/dzień
  • śniadanie i zupa 5,50 zł/dzień
 • ubezpieczenie

 

Wpisowe:

Informujemy, że tzw. wpisowe to jednorazowa i bezzwrotna opłata gwarantująca miejsce dla Państwa dziecka w Przedszkolu Fikoland we Wrocławiu. Opłata ta wynosi 300 zł.

Pobierz formularz tutaj

Pobierz statut placówki tutaj

 

Linki - Przedszkole Fikoland Wrocław:

Poznaj ofertę przedszkola

Mapka dojazdu do Przedszkola Fikoland Wrocław

Poznaj kadrę przedszkola Fikoland

Galeria zdjęć Przedszkola Fikoland

Przeczytaj aktualności przedszkolne

Zobacz plan dnia w przedszkolu Fikoland

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Fikoland

7.00 - 8.45
schodzenie się dzieci, układanki logiczne, zabawy dowolne

8.45 - 9.00
gimnastyka poranna

9.00 - 9.30
śniadanie

9.30 - 12.00
od poniedziałku do czwartku: zajęcia dydaktyczne z realizacją Podstawy Programowej MEN, wyjście na dwór

Piątek: piątek poświęcamy w całości na zabawy związane z matematyką i logicznym myśleniem.

 Dzień ten nazywa się „Piątki z matmy”.

 

Zajęcia dodatkowe:

poniedziałek: język angielski

środa: język angielski, raz w miesiącu wyjście na zajęcia biblioteczne do Filii nr 23

czwartek: zajęcia taneczne

piątek: zajęcia muzyczne

 

12.00 - 12.30

obiad (zupa)

 

12.30 - 14.00

leżakowanie lub:

codziennie: czytanie bajek, zabawy dowolne oraz:

poniedziałek: układanie tangramów, kostek Smart Cube, Happy Cube, wzorów zapałczanych, klocków Pattern Block

wtorek: zajęcia z robotami Blue bot

środa: rozwiązywanie sudoku

czwartek: gry logiczne

piątek: mali badacze (eksperymenty chemiczne i fizyczne), gra Ubongo

 

14.00 - 14.30

obiad (drugie danie)

 

14.30 - 15.00

zabawa na sali zabaw

 

15.00 - 17.00
podwieczorek, odbieranie dzieci z przedszkola, zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, zabawy dowolne dzieci, rozmowy indywidualne z rodzicami

 

 

Linki - Przedszkole Fikoland Wrocław:

Poznaj ofertę: Przedszkole Fikoland Wrocław

Zobacz cennik: Przedszkole Fikoland Wrocław

Poznaj kadrę: Przedszkole Fikoland Wrocław

Galeria zdjęć: Przedszkole Fikoland Wrocław

Przeczytaj aktualnosci: Przedszkole Fikoland Wrocław

Mapka dojazdu: Przedszkole Fikoland Wrocław

Oferta przedszkola

Przedszkole Fikoland we Wrocławiu rozpoczęło swoją działalność w październiku 2010 roku. Jest to nowa placówka niepubliczna dla dzieci od 3 do 6 lat, (również w grupie „zerówkowej”).

Przedszkole Fikoland jest czynne od 7.00 do 17.00.

Przedszkole Fikoland realizuje cele i zadania dydaktyczno - wychowawcze i opiekuńcze określone przez MEN. Jesteśmy wpisani do ewidencji szkół i placówek oświatowych pod nr 106/2010.
Dzieci realizują podstawę programową w dwóch grupach wiekowych: 3-4 latków oraz 5-6 latków.
O przyjęciu dziecka decyduje kolejność składania zgłoszeń.

„Fikoland to nie tylko przedszkole!" Na terenie lokalu znajduje się także nowa Sala Zabaw, z której Państwa pociechy mogą korzystać i świetnie się bawić w czasie swojego pobytu w naszym Przedszkolu.

Ponieważ wiemy jak ważne jest rozwijanie w dzieciach pasji i zainteresowań oraz ich prawidłowy rozwój, proponujemy także różnego rodzaju warsztaty i zajęcia dodatkowe:

 

 • Mały matematyk - zabawy rozwijające zdolności umysłowe i matematyczne dzieci. W edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności. Przyczyniają się również do rozwoju myślenia i hartowania dziecięcej odporności. Wszystko zaczyna się więc od doświadczeń. Na podstawie Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i szkole.
 • Gry logiczne to nasz pomysł na zarażenie dzieci formą spędzania czasu w sposób kreatywny. Gry pobudzają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, uczą planowania i przewidywania. Pozwalają na spędzanie czasu z drugim człowiekiem, są wspaniałą alternatywą dla gier komputerowych.
 • „Dzieci, które zaczynają w bardzo wczesnym wieku uczyć się języka obcego, potrafią lepiej zrozumieć własny język ojczysty, jako że stają się świadome istnienia języka jako takiego.
  Ich kulturalny światopogląd jest szerszy niż u dzieci jednojęzycznych, którym często wydaje się, że w świecie liczy się jedynie ich język, kultura i zwyczaje. Wprowadzenie języka obcego do świata dziecka pomaga rozwinąć tolerancje dla ludzi z innych kręgów kulturowych, co w dalszej perspektywie przyczynia się do międzynarodowego porozumienia.
  Proponujemy w ramach zajęć przedszkolnych wzmacniającą rozwój dziecka, poszerzającą jego umiejętności, naukę języka angielskiego.
 • Nasze przedszkolaki objęte są opieką psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4.
 • Zajęcia muzyczne pozwolą na prawidłowe wyeksponowanie ruchu, twórczą aktywność Waszych dzieci, przyjemność płynącą z słuchania i wykonywania muzyki i satysfakcję z tym związaną. Dodatkowo formy wychowania muzycznego mają na celu pobudzanie rozwoju umysłowego dzieci.
 • Blue Boty - zajęcia z algorytmiki. Blue-boty, wyglądem przypominające prawdziwe owady, to doskonała pomoc w przygotowaniu młodych umysłów do nauki programowania, ponieważ robot potrafi poruszać się tylko wtedy, kiedy samodzielnie go zaprogramujemy i wydamy mu komendę. Wyposażony jest w przyciski, które ułatwiają dzieciom to zadanie. Pomagają im również w nauce logicznego i matematycznego myślenia (np. „Ile ruchów do przodu potrzebuje Bee-bot, aby dotrzeć do domu omijając wodę i trawnik?”). Dzięki Blue-botom dzieci rozwijają orientację kierunkową na płaszczyźnie, motorykę małą i koncentrację uwagi, a także uczą się współpracować w grupie. Roboty-pszczoły skonstruowane są w taki sposób, aby uczyły dzieci poprzez zabawę. Milusińscy nie zdają sobie z tego sprawy, ale my, dorośli, wiemy jak ważne jest doświadczenie w poznawaniu nowych rzeczy. Już Konfucjusz przedstawił prosty klucz do zdobywania wiedzy: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.
 • Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Dlatego nasze przedszkole promuje czytelnictwo wśród najmłodszych poprzez comiesięczne spotkania biblioteczne organizowane w ramach współpracy z Filią nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W wyniku tej współpracy powstała nasza przedszkolna biblioteka w której dzieci, tak jak w prawdziwej bibliotece wypożyczają książki do domu. Pomagamy wprowadzić nowych czytelników w magiczny świat książek.
 • Taniec to niezwykle ciekawa forma aktywności fizycznej i emocjonalnej dla dzieci.  W tej formie potrzeba zabawy i przyjemności każdego dziecka jest zaspokajana poprzez rozwój umiejętności ruchowych, wyobraźni i kreatywności. Stałym elementem zajęć tanecznych są ćwiczenia z techniki ruchu, rytmiki, stopniowanie trudności kroków i układów tanecznych.
 • Mali badacze

„Pozwólmy dziecku doświadczać, eksperymentować,
dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy,
wyruszać w podróże odkrywcze - czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące”
(z „Gawędy Mateusza”) C. Freinet

Dzieci już od urodzenia są badaczami i ciekawskimi odkrywcami, cechuje ich naturalna ciekawość otaczającego je świata, występujących w nim zjawisk i rządzących nim zasad. Pragną badać otoczenie, doświadczać nowych wrażeń. Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, które dostarcza dziecku różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Ten ładunek pozytywnych emocji, dostarczamy naszym przedszkolakom każdego tygodnia poprzez poprzez eksperymenty fizyczne i chemiczne.

 

Nasza placówka pracuje przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem:

 • 1 stycznia
 • Święta Wielkanocne
 • 1 maja
 • 2 maja
 • 3 maja
 • Boże Ciało
 • 15 sierpnia
 • 1 listopada
 • 11 listopada
 • 24 grudnia
 • 25 grudnia
 • 26 grudnia
 • 31 grudnia

Przedszkole Fikoland Wrocław:

Zobacz cennik Przedszkola Fikoland

Mapka dojazdu do Przedszkola Fikoland Wrocław

Przedszkolna Galeria zdjęć

Aktualnosci Przedszkola Fikoland

Plan dnia w Przedszkole Fikoland

Poznaj kadrę Przedszkola Fikoland

Witamy na stronie Punktu Przedszkolnego Fikoland.

Nasza placówka (przedszkole i sala zabaw) jest nowym miejscem dla Twojego dziecka we Wrocławiu. Dopiero rozpoczynamy naszą działalność, właśnie dlatego jesteśmy pełni zapału i pomysłów do pracy.Stanowimy młodą i wykwalifikowaną kadrę, pod okiem której dzieci w wieku od 3 do 6 lat będą mogły bezpiecznie poznawać otaczający je świat, również w grupie „zerówkowej”. 

W naszym przedszkolu zapewniamy miłą, rodzinną i kameralną atmosferę, sprzyjającą rozwojowi dziecka. Nasza placówka realizuje podstawę programową dla przedszkoli i będzie idealnym miejscem przygotowującym Wasze pociechy do obowiązku szkolnego. Proponujemy także zajęcia dodatkowe, rozwijające zainteresowania i pasje naszych małych podopiecznych.

Fikoland to nie tylko przedszkole! Dysponujemy również na miejscu Salą Zabaw, w której dzieci będą mogły radośnie i w urozmaicony sposób spędzić swój czas. Nasze przedszkolaki będą miały możliwość korzystania z niej w ramach swojego pobytu w przedszkolu.

Fikoland organizuje przyjęcia dla dzieci (urodzinowe, imieninowe, itp). Mamy bogatą ofertę tematyczną w tym zakresie, którą znajdziesz w dziale "Przyjęcia dla dzieci".

 

Strona Przedszkola Fikoland została wykonana przez:
Strony Internetowe Webla "
Fikoland - przedszkole wrocław, przedszkola wrocław, sala zabaw, urodziny, imprezy dla dzieci - Wrocław
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.